21 sierpień, 2019
Niższe ceny we wrześniu i październiku 2019!
Szanowni Państwo,
we wrześniu i październiku 2019 będą kontynuowane prace remontowe w „Astorii”. W tym roku obejmą one remont balkonów i tarasów.
W związku z tym przez dwa najbliższe miesiące, czyli we wrześniu i październiku mogą zdarzyć się utrudnienia związane z pracami remontowymi. Ekipy remontowe dołożą wszelkich starań, by prace były wykonywane w sposób jak najmniej uciążliwy dla naszych Gości. Prosimy jednak Państwa
o wyrozumiałość, ponieważ czasami spokój naszych Gości może być zakłócony – niektórych prac nie można będzie wykonywać cicho.
W trakcie remontu grzecznościowo będzie można korzystać z mieszczącego się tuż obok, parkingu dla gości Zespołu Pensjonatów Biały Potok w cenie 10 zł za dobę (pierwszeństwo do miejsc postojowych mają jednak goście z obiektów gospodarza parkingu).
Ze względu na ewentualny dyskomfort obniżyliśmy ceny za pobyt w naszym obiekcie. Od 2 września do 31 października 2019 cena za nocleg ze śniadaniem będzie wynosiła tylko 85 zł od osoby za dobę. Zapewniamy, że zrobimy wszystko, by standard obsługi i życzliwość personelu pozostały na dotychczasowym bardzo wysokim poziomie.
Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy do pobytu w „Astorii” we wrześniu i październiku w niższych cenach!
8 sierpień, 2019
rozpoczną się u nas w Astorii kolejne X Ogrody Artystyczne.
Tym razem pod hasłem JESTEŚMY TRAWĄ WSZECHŚWIATA (dedykowane Stanisławowi Lemowi*).
A więc będziemy krążyć tematycznie pomiędzy gwiazdami a tym, co siedzi głęboko w nas. Wszak granic wszechświata ponoć należy szukać w sobie…
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Wstęp wolny.
*- Stanisław Lem bardzo kochał Tatry i Zakopane. Był częstym gościem w naszej Astorii. To właśnie u nas napisał jedną z najpopularniejszych swoich książek „Solaris”.
Stanisław Lem w Zakopanem:
Stanisław Lem z żoną.
PS. Za możliwość wykorzystania zdjęć bardzo dziękuję Panu Wojciechowi Zemkowi (z serwisu www.lem.pl), który pozwolił na wykorzystanie unikalnych zdjęć naszego sławnego gościa.
8 sierpień, 2019
W trakcie Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego będziemy mieli okazję gościć aż dwóch ciekawych literatów.
W piątek (09.08.2019) naszym gościem będzie Pan Andrzej Dorobek, w sobotę (10.08.2019) Pan Zbigniew Zbikowski.
Zbigniew Zbikowski jest autorem nowej polskiej sagi „Willa Morena”.
Zapraszamy w sobotę, 10 sierpnia o godzinie 18:00.
Spotkanie poprowadzi Beata Zalot.
Gorąco zapraszamy
————————————————-
ZBIGNIEW ZBIKOWSKI (1952), pisarz i dziennikarz. W obu tych rolach zadebiutował jeszcze jako student w połowie lat 70., w prasie opolskiej. Później przez długie lata pracował jako dziennikarz – od korespondenta terenowego po redaktora naczelnego – w prasie codziennej, tygodniowej, także comiesięcznej, wydawanej w kraju i na emigracji (Berlin Zachodni). Nauczyciel akademicki (2003-2012 – Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego) oraz redaktor w wydawnictwie Edipresse Polska (2003-2017). Pierwszą powieść – „Berlin Blue” – wydał w 2012 r. Następne to „Transprussia” (2013 – nominowana do Europejskiej Nagrody Literackiej) i „Berlin Indigo” (2015). Kolejna jego powieść to wielotomowa saga „Willa Morena” (premiera 2019) osnuta na dziejach tytułowej willi pod Otwockiem (słynny świdermajer) i jej mieszkańców.
Publikuje także wiersze, a jeden z nich – „Vocatio” – wykonywany jest jako pieśń w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami.
Jest członkiem Komisji Kwalifikacyjnej Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Zarządu Oddziału Warszawskiego SPP. Wchodzi w skład Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska. Jest też członkiem Zarządu Fundacji Dom Literatury i Domy Pracy Twórczej.
8 sierpień, 2019
W ramach Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego obędzie się u nas kolejne spotkanie autorskie z ciekawy autorem.
W piątek 09.08.2019 zapraszamy na spotkanie z Panem Andrzejem Dorobkiem autorem książki „Pas-Jans”.
Tematem spotkanie będą:
Serdecznie zapraszamy.
——————————————————-
Poeci unikają utartych szlaków, omijają je, aby przypomnieć, że każda formuła słowa nigdy się nie kończy. Tak jest i z poezją Andrzeja Dorobka. Poeta korzysta z zasobu wielu epok i wielu kultur. Czasem są to owoce jałowego mózgu, czasem zwycięstwa nad czasem. Korzysta ze zdobyczy różnych szkół, różnych epok, wydawałoby się wyeksploatowanych lub zapomnianych, a przecież mających w sobie wciąż dynamikę niespodziewanych olśnieni. Przypominają o tym, w cząstkowy co prawda sposób, poezje wczesnego Harasimowicza czy Białoszewskiego, choć aluzje do nich zdają się być wyczerpane. Tak też jest z futuryzmem, który dla Dorobka jest punktem wyjścia. Może się z tego coś urodzić na przekór głównym tendencjom. Poezja Dorobka jest przypomnieniem jednej z Przeszłości i wskazaniem na nią w detalu, składni, w analizie semantycznej. W dziwności i naturalności języka. Każda z tych zapomnianych epok jest żywym źródłem inspiracji. Jest, lub być może.
Krzysztof Karasek
—————————————————–
Andrzej Dorobek to doktor kulturoznawstwa, eseista, publicysta, tłumacz i poeta, członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, redaktor naczelny magazynu artystyczno-literackiego „Gościniec Sztuki” (1997–2012), stały współpracownik „Jazz-Forum”, „Ruchu Muzycznego” i „Fragile” (publikował/publikuje też w „NaGłosie”, „Literaturze na świecie”, „Nowym Nurcie”, „Kinie”, „Studium” czy „Toposie”). Jest autorem 10 tomików poezji, jak Translacje i transfiguracje (2002), Śpiewnik (2008) czy De-kadencje (2013). Do jego szczególnych osiągnięć należą Rock. Problemy, sylwetki, konteksty – szkice z estetyki i socjologii rocka (2001), wznowione w roku 2016 w wersji rozszerzonej i uaktualnionej, praca doktorska Psychedelia As Reflected in Anglo-American Literature and Popular Culture After WW II (Saarbrücken 2014), przekład Nowojorskiej bohemy Ronalda Sukenicka (1995), opracowanie książki Ulica Tumska. Antologia wierszy o Płocku / Anthology of poems about Płock (1111–2006) (2007) oraz publikacje anglojęzycznych prelekcji uniwersyteckich między innymi w Hiszpanii, Czechach i Rumunii (2003–2016).
19 czerwiec, 2019
Pani Krystyna maluje, rysuje, pisze książki, bloguje, pasjonuje się polityką. Stale współpracuje z czasopismem „Twój Styl”, w którym publikowane są jej cykliczne felietony. Pisuje o literaturze do pisma „Nowe Książki”. Broni kobiet chorych, pokrzywdzonych, doświadczających przemocy. Pomysłodawczyni Marszu Pand – akcji mającej na celu doprowadzenie do podpisania Konwencji Anytyprzemocowej. Od wielu lat bierze aktywny udział w akcjach profilaktyki raka piersi. Współpracuje z fundacjami i organizacjami.W czasie spotkania opowie o dwóch ostatnich swoich książkach: „Gdyby zamilkły kobiety # NIGDY” oraz „W szczelinach czasu.Intymnie o PRL-u”.
Spotkanie poprowadzi Joanna Słodyczka.
Wstęp wolny.
29 marzec, 2019
Zapraszamy na spotkanie z fantastycznym artystą.
25 kwietnia 2019 o godzinie 18:00
zapraszamy na spotkanie z aktorem, który zagrał w ponad 240 filmach, autorem kilku książek, autorem wierszy, piosenek i kolęd.
Zapraszamy na spotkanie z panem
JANEM NOWICKIM
fot 1. Jan Nowicki autor Anna Nowicka
Sam o sobie mówi – „były aktor”. Zagrał w ponad 240 filmach, a najbliższe jego sercu, to : „Niepochowany”, „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Przez ponad 30 lat jego teatralną kolebką był Stary Teatr w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, a kreacje Stawrogina w „Biesach”, Rogożyna w „Natalii Filipownej” Artura w ” Tangu”, Księcia Konstantego w „Nocy Listopadowej” przeszły do historii teatru polskiego. Dla niego samego właśnie te role, pozwalają mu dzisiaj przyznać się z odsłoniętą przyłbicą, że słusznie poświęcił czas, aby uprawiać zawód aktora, choć do końca nie jest przekonany, czy powinienem to robić.
fot 2. Jan Nowicki autor Anna Nowicka
Jest autorem kilku książek: m.in. „Między niebem a ziemią”, ” Droga do domu” wespół z Rafałem Wojasińskim, „Mężczyzna i one”, ” Białe Walce”, „Dwaj Panowie” i ostatniej ” Piosenki, czasem wiersze”. Autor wierszy, tekstów piosenek, kolęd i felietonów. Głównym „daniem” w pisarstwie Jana Nowickiego jest przemijanie, które nieuchronnie wiąże się ze starością i to, że te dwa fakty zbliżają się do momentu absolutnie szczególnego – śmierci.
Anna Kondratowicz
O książce „Piosenki, czasem wiersze”:
„Poeci widzą więcej i czują inaczej. Nie mają jednego wymiaru. Nawet nie muszą wyglądać, ani zachowywać się w sposób uduchowiony. Często milczą. Zamiast nektaru i płatków kwiatów jedzą mielone kotlety i piją wódkę. Wśród dzieci są dziećmi. Jeżdżą na rowerach pod ramą, w deszcz otwierają usta, by urosnąć. Pławią konie w rzece, przeganiają gołębie. Mają dzieci, ale nie układają o nich wierszy, bo dzieci wydają im się silniejsze od poezji. Mają jakiś zawód, miewają w nim nawet jakieś wzloty, ale najbardziej cenią w nim chwile, gdy nie ma już interesantów. Mają zegarki, które nie odmierzają czasu, tylko coś, lub o czymś przypominają. Dlatego nie starzeją się, jak inni. Literaturę lubią rosyjską, bo ona ma duszę. Kochają miasteczko, które ich powiło. Widzą w nim coś, co dla innych jest niewidoczne, albo nawet tego w ogóle nie ma. Potrafią toczyć przez kawał życia ciężki kamień w to miejsce, by kiedyś pod nim odpocząć.
Janek urodził się w Kowalu
Marek Kondrat
20 marzec, 2019
Podhalański Klub Literacki wraz z ASTORIĄ-Willą Literatów zapraszają na
WIOSENNE (NIE)PORZĄDKI POETYCKIE
Zapraszamy na wspólne czytanie poezji podhalańskich poetów w ASTORII – Willi Literatów w Zakopanem.
Spotkanie poprowadzą Joanna Słodyczka i Zbigniew Tlałka
Oprawę muzyczną zapewnią: Katarzyna i Bogdan Bachleda-Kominek
Termin:
godzina 18:00; czwartek 21.03.2019
Miejsce:
ASTORIA Willa Literatów
Droga do Białego 12
Zakopane
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
4 wrzesień, 2018
Zaproszenie do poprowadzenia spotkania autorskiego Krzysztofa Karaska przyjąłem od autora z absolutną radością. Ale potraktowałem je też jako możliwość odwiedzenia Zakopanego po 16 latach. Idealnym także kontekstem dla uczynienia z tego spotkania wyjątkowego wydarzenia był fakt świeżej publikacji w wydawnictwie Instytutu Mikołowskiego, którym kieruję, najnowszej książki Krzysztofa Baron Romero. Wstęp do przyszłej poezji. To już piąta publikacja kolejnego tomu wierszy Karaska w naszym wydawnictwie.
Adam Komorowski, Krzysztof Karasek, Maciej Melecki Fot. J. Kosiuczenko
Po przyjeździe do zakopiańskiej willi Astoria – domu pracy twórczej – okazało się, że spotkanie poprowadzę wraz z Adamem Komorowskim, m. in. autorem rozbudowanej noty na okładce poematu Karaska. Pomyślałem sobie natychmiast, że jest to idealne zestrojenie – nasz fantastyczny autor, znawca jego twórczości i serdeczny kumpel, no i ja. W pokoju Krzysztofa, po wcześniejszym rozlokowaniu się w swoim pokoju, wraz z moją życiową towarzyszką Agnieszką Czyżewską (mikołowską malarką), wręczyliśmy mu paczkę z autorskimi egzemplarzami poematu. Krzysztof spojrzał na egzemplarz, i stwierdził, że jest ok. Od tego momentu, przez następne dwa dni suto korzystaliśmy z uroków spędzania czasu z autorem, jednocześnie dokonując parogodzinnych wycieczek do wybranych miejsc (m. in.: Teatr im. St. I. Witkiewcza, Galeria Hasiora, Stary cmentarz).
Fot. J. Kosiuczenko
Samo zaś spotkanie, które odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 13 sierpnia, postanowiliśmy z Adamem Komorowskim poprowadzić tak, aby zgromadzona licznie publiczność mogła odczuć prezentację twórczości Krzysztofa Karaska jako różnoraką oraz wieloaspektową. I tak – najpierw opowiedziałem o poszczególnych, ostatnich tomach Karaska, starając się podkreślać dystynktywne cechy jego poezji: polifonię, medytacyjne predylekcje, symultaniczne operowanie różnymi wątkami tematycznymi, sprzęganie wizyjności z egzystencjalnym konkretem. Adam Komorowski z kolei opowiedział o heroicznych czasach Nowej Fali, sięgając do rezerwuaru pamięci i wspólnych doświadczeń z przełomu lat 60 i 70. Naszkicował też rolę Karaska jako autora wybór wierszy znamienitych poetów polskich: Tadeusza Peipera, Tytusa Czyżewskiego, Stanisława Grochowiaka czy Rafała Wojaczka. Kontrapunktowałem owe enuncjacje swoimi wspomnieniami, kiedy to – jako młody autor – znalazłem uznanie w oczach Karaska – najpierw na konkursach poetyckich, a później jako autor debiutanckiej książki poetyckiej, która ukazała się w serii poetyckiej wydawnictwa Przedświt w 1996 roku, a której głównym redaktorem i autorem drobnego posłowia był właśnie Karasek. Kiedy nastał moment autorskiej prezentacji, Krzysztof Karasek zaczął prezentować wiersze z ostatniego swego tomu Przyszedł człowiek żeby chłostać morze (IM, 2017). Czytał niespiesznie, dobitnie i nieco hipnotycznie, wybierając takie wiersze, które – jak podejrzewam – są dla niego flagowe. Podobnie rzecz się miała z utworami z tomu poprzedniego Wiedza radosna (IM, 2016). Podczas autorskiej lektury uderzające było wyakcentowanie wątków jawnie witalistycznych, oddających przeogromne spektrum życiowego doświadczenia kotwiczącego w intelektualnych i literackich aspektach, zderzanych raz po raz z kwestiami epistemologicznymi, dobitnie upominającymi się o stały namysł nad problematyką znikliwości i jedyności życia, pogrążanego w chaosie istnienia. Po tym wszystkim mogliśmy jedynie zamilknąć i czym prędzej przejść do rozmów kuluarowych.
Krzysztof Karasek, Maciej Melecki i Adam Komorowski Fot. J. Kosiuczenko
Zgromadzona publiczność najwyraźniej była podekscytowana postawą Karaska – powściągliwego podczas spotkania, ujawniającego za pomocą swojego wiersza swój energetyczny potencjał, indywidualny kod kulturowy, językowy idiolekt, a także literacką proweniencję. Wszystko to eksponowało dobitnie sumę stosunku do życia i literatury. Stąd, estetyczne ukazywanie najistotniejszych autorskich przejawów skonfrontowane z egzystencjalną postawą względem świata, zaprawione silnym i zaraźliwym językiem autora, wydało się na tyle – dla niego – sycące, że mogło być dopowiedziane jedynie w rozmowach indywidualnych. Spotkanie szybko więc przerodziło się w biesiadę, która była naturalną kontynuacją tego wszystkiego, czym była raczona publiczność podczas prezentacji i autorskiej lektury.
24 lipiec, 2018
Tego się nie robi kotu
To hasło najbliższych VIII Ogrodów Artystycznych, które odbędą się w sobotę 18 sierpnia 2018 r. w Astorii.
Każde ze spotkań ma inny temat. Tym razem postanowiliśmy nawiązać do znanego cytatu z wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”. Będzie więc o kotach, o ich przewadze nad psami, o chodzeniu własnymi ścieżkami. O tym, jak koty patrzą na nas – ludzi. Będzie poetycko, muzycznie i plastycznie.
Nawiązujemy do poezji noblistki nie bez powodu. Astoria była ulubionym miejscem odpoczynku, ale i pracy Wisławy Szymborskiej. Tu też zastała ją informacja o przyznaniu jej Nagrody Nobla. Spotkanie poprowadzi Beata Zalot – poetka, malarka i dziennikarka z Podhala.
Spotkanie odbędzie się 18 sierpnia 2018, o godzinie 17:00 w Astorii – Willi Literatów, Droga do Białego 12 w Zakopanem.
Wstęp wolny.
Miłośników kotów (obecnych i przyszłych) gorąco zapraszamy
10 lipiec, 2018
Spotkanie z Krzysztofem Karaskiem
13.08.2018 o godzinie 18:00 będziemy gościć u siebie kolejnego fantastycznego literata.
Krzysztof Karasek jest autorem około trzydziestu zbiorów wierszy i wyborów powieści. Jest nie tylko świetnym literatem, ale również fantastycznym gawędziarzem. Spotykał się m..in. z Wisławą Szymborską czy z Czesławem Miłoszem. Od lat jest stałym bywalcem Willi Literatów w Zakopanem. Być może mówiąc o własnej twórczości, sięgnie także do wspomnień o swoich spotkaniach z innymi literatami – szczególnie tych, które miały miejsce w Astorii.
Gorąco zapraszamy na spotkanie.
9 lipiec, 2018
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Krystyną Koftą
Spotkanie odbędzie się w Willi Astoria 12.08.2018 o godzinie 18:00.
Krystyna Kofta – maluje, rysuje, pisze książki, bloguje, pasjonuje się polityką. Stale współpracuje z czasopismem „Twój Styl”.Pomysłodawczyni Marszu Pand – akcji mającej na celu doprowadzenie do podpisania Konwencji Anytyprzemocowej. Od lat bierze aktywny udział w akcjach profilaktyki raka piersi.
We wrześniu ukaże się jej najnowsza książka: „W szczelinach czasu. Intymnie o Peerelu”.
25 czerwiec, 2018
Wakacje w naszej Astorii będą wyjątkowo atrakcyjne. Na dzień dzisiejszy mamy zaplanowane aż 4 wydarzenia literacko-artystyczne:
1) 7 lipca w naszym saloniku odbędzie się spektakl w wykonaniu Teatru Scena A2 „Milionerka” Haliny Dobrowolskiej (dobrze znanej z roli seniorki w serialu Klan).
2) 12 sierpnia odbędzie się spotkanie autorskie z p. Krystyną Koftą (spotkanie odbędzie się w ramach imprez towarzyszących Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego).
3) 13 sierpnia odbędzie się spotkanie autorskie z p. Krzysztofem Karaskiem (spotkanie odbędzie się w ramach imprez towarzyszących Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego).
4) 18 sierpnia wraz z p. Beatą Zalot z Tygodnika Podhalańskiego zorganizujemy Ogrody Artystyczne w Astorii.
Już dziś serdecznie zapraszamy na każdą z imprez. Szczegóły podamy wkrótce.
Astoria serdecznie zaprasza.
23 maj, 2018
Już w najbliższy czwartek 24 maja zapraszamy do Astorii na spotkanie z poezją gwarową.
Willa Literatów Astoria (Droga do Białego 12) gościć będzie laureatów Konkursu Jednego Wiersza im. Jurka Tawłowicza organizowanego przez Tygodnik Podhalański. Tegoroczna zwyciężczyni Anna Olesińska z Lipnicy Małej przyjedzie z zespołem regionalnym Małolipnicanie, który prowadzi. Tak więc nie zabraknie akcentów muzycznych.
Usłyszymy wiersze m. in. Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego z Zakopanego, Doroty Adamczyk z Szaflar, Stanisława Jabłońskiego z Kluszkowiec. Mamy nadzieję, że dojadą nasi laureaci spoza Podhala: Zuzanna Kostrzewa z Łyszkowic, Mirosław Binkowski z Torunia, który przysłał wiersz w gwarze pałuckiej, i Józef Maciasz-Broda z Justice w USA (rodem z Piekielnika).
Spotkanie poprowadzi Beata Zalot. Początek – godz. 18. Zapraszamy!
19 kwiecień, 2018
Kup książkę i przyjedź do Astorii. Już drugie wydawnictwo zdecydowało się na współpracę z nami. Zapraszamy do zakupów w sklepie internetowym Wydawnictwa Więź. Wybór książek jest olbrzymi. A jak już dostaniesz pocztą książki to wtedy wsiadaj w pociąg, autobus lub samochód i przyjeżdżaj poczytać na balkonie w Astorii.
Wydawnictwo książkowe, znane pod nazwą Biblioteka „WIĘZI”, cieszy się ponad 50-letnią tradycją.
Tematyka książek Biblioteki „WIĘZI” obejmuje religię i kulturę, historię najnowszą i zagadnienia społeczne. W latach sześćdziesiątych XX wieku ukazywały się tu książki najwybitniejszych myślicieli chrześcijańskich, twórców personalizmu i inspiratorów odnowy Kościoła podjętej przez Sobór Watykański II: m.in. Emmanuela Mouniera, Raissy Maritain, Simone Weil, Thomasa Mertona, Dietricha Bonhoeffera, Heldera Camary. Znamienne tytuły autorów polskich z tamtych lat to Droga katechumena Jerzego Zawieyskiego, Chrześcijanin w Trzeciej Rzeszy Anny Morawskiej, Kościół otwarty Juliusza Eski, Rozdroża i wartości Tadeusza Mazowieckiego, Rodowody niepokornychBohdana Cywińskiego.
Wśród autorów Biblioteki „WIĘZI” ostatnich lat są zarówno najwięksi polscy teologowie: Wacław Hryniewicz, Stanisław Celestyn Napiórkowski, Jacek Salij, Alfons Skowronek, Henryk Seweryniak, Andrzej Draguła wybitni twórcy polskiej kultury, m.in. Maria Dąbrowska, Jerzy Stempowski, Zbigniew Herbert, Gustaw Herling-Grudziński, Stefan Swieżawski, Juliusz W. Gomulicki, Zygmunt Kubiak, Andrzej Bobkowski, Julia Hartwig, Bohdan Pociej, Jan Józef Lipski, Marcin Kula, Małgorzata Łukasiewicz jak i utalentowani autorzy młodszego pokolenia: Magdalena Lebecka, Michał Paziewski, Paweł Czapczyk.
21 marzec, 2018
Kup 3 książki, a dostaniesz 10% zniżki na pobyt w Astorii!
Wydawnictwo Słowa i Myśli od lat specjalizuje się w inspirujących tytułach dla biznesu, marketingu i rozwoju osobistego. Wiele z wydanych tytułów to gorące bestsellery na naszym rynku. Wspólnie przygotowaliśmy akcję promocyjną.
Kup 3 książki, a później odwiedź nas i przeczytaj je w saloniku w Astorii.
Zapraszamy na stronę Wydawnictwa Słowa i Myśli:
27 luty, 2018
Nawiązaliśmy współpracę z kolejną firmą zajmującą się uatrakcyjnieniem pobytu w Zakopanem. Chcesz pojeździć na skuterze śnieżnym? Pochodzić w rakietach śnieżnych? A może pojeździć w pontonie za skuterem? Jeżeli potrzebujesz trochę adrenaliny i wrażeń na pewno będziesz zadowolony. Każdy gość Astorii otrzyma 10% zniżki. Zapraszamy do zabawy.
#SnowdooZakopane #MountainSnowmobile #Snowmobiling
Skutery śnieżne nocą.
Polowanie na najpiękniejsze widoki Tatr.
Pontonem za skuterem.
Adrenalina na poduszce powietrznej.
Spacery w rakietach.
Skuterami po śniegu.
7 grudzień, 2017
Bez stresu do sukcesu.
Jak małymi krokami osiągać wielkie cele.
Już w najbliższy piątek (08. 12.2017) zapraszamy na 3 h warsztat
tworzenia dobrych nawyków według filozoafii kaizen.
Ile razy zaczynałeś się odchudzać? zdrowo odżywiać? uprawiać sport? oszczędzać? I po 3 dniach przestawałeś?
Dziś wszyscy się śpieszymy. Chcemy mieć wszystko już. Lepszą pracę, lepsze relacje, lepsze zarobki? Tak od razu. Za 10 minut. Prawie wszystko mamy od ręki. Prawie. Jest kilka rzeczy, których nie możesz kupić. Za żadne pieniądze nie kupisz swoich nawyków. Kłopot w tym, że to one są kluczem do Twoich sukcesów. Sęk w tym, że bardzo trudno wprowadzać je z dnia na dzień. Badania mówią, że są małe szanse, że wproawdzi się je szybko.
Można je jednak wprowadzać trwale i praktycznie bez stresu. Jak? Być może już słyszałeś coś o filozofii Kaizen. To filozofia wywodząca się z Japonii. Co ciekawe swoje korzenie ma w produkcji a nie rozwoju osobistym. Od lat z tej filozofii korzystają takie firmy jak Toyota, Honda, czy Sony. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o filozofii i jak dzięki niej budować trwałe nawyki. 8 grudnia będzie okazja dzięki warsztatom w Willi Astoria w Zakopanem.
Serdecznie zapraszamy na warsztat skutecznego tworzenia pozytywnych nawyków według filozofii kaizen.
Warsztaty poprowadzi autor książki „Kaizen – jak osiągać wielkie cele małymi krokami” – Tomasz Miler.
6 listopad, 2017
Próbowałeś już zabawy z nartami biegowymi? Jak nie, to koniecznie odwiedź Kościelisko.
Narty biegowe to nie tylko zwycięstwa Justyny Kowalczyk ale również wspaniała zabawa na świeżym powietrzu. Podczas gdy do uprawiania nart zjadzowych z reguły potrzebne są większe umiejętności sportowe to do nart biegowych nie potrzeba ich prawie wcale. Narty biegowe to przyjemny sport i relaks na swieżym powietrzu dla każdego. Od dziś rozpoczeliśmy współpracę z Gąsienica Sport. To rodzinna firma, która z pasją zajmuje się bieganiem od pokoleń. Wielokrotnie zdobywali mistrzostawa polski w narciarstwie biagowym. Swoimi doświadczeniemi chętnie dzielą się z innymi, zarażając swoją pasją kolejnych początkujących amatorów tego sportu.
Każdy kto posiada kartę gościa Astoria otrzyma 10 % zniżki na instruktaż i wypożyczenie sprzętu. Serdecznie polecamy.
Kontakt:
tel. 600877123
Świetne trasy biegowe są w Kościelisku. Mamy jednak trasy tuż obok Astorii. 150 m od Astorii rozpoczynają sie trasy biegowe do Doliny Strążyskiej. Pierwszy kilometr jest łatwy a im dalej w kierunku doliny Strążyskiej coraz więcej zjazdów i podbiegów ale niezbyt trudnych technicznie. Przy śnieżnych zimach trasach prowadzi aż do Romy – u wylotu Doliny Strążyskiej w pętli ponad 5 km.
Gorąco polecamy.
27 październik, 2017
21 października w Astoria – Willa Literatów w ramach imprez towarzyszących 6. Festiwalowi „Inspirowane górami” im. Macieja Berbeki odbyło się wyjątkowe wydarzenie pt.: „Nasze góry poezji”.
Gospodarzem spotkania był p. Stanisław Nyczaj (poeta, satyryk, krytyk literacki, edytor, animator życia literackiego). Autor opowiedział m.in. o swojej nowej książce „Wśród pisarzy” cz.2.
Swoje wiersze zaprezentowały: p. Anna Błachucka (autorka fraszek, limeryków, sonetów, opowiadań i powieści) , p. Krystyna Cel (poetka, eseistka, autorka tomiku wierszy „Czuła Retrospekcja”), p. Dorota Kwoka (poetka, malarka i recytatorka, autorka tomiku „Wodospadem’),p. Irena Paździerz (poetka i pisarka), p. Kazimiera Szczykutowicz (poetka, pisząca liryki, prozę poetycką, haiku, aforyzmy, fraszki, monodramy oraz poezję dziecięcą) oraz p. Maria Włodno (pisarka i poetka).
Spotkanie było wzbogacone o oprawę muzyczną i artystyczną, którą zapewnili p. Joanna Babiarz oraz p. Janusz Szot.
Góry są nieustannym źródłem inspiracji. „Cytrynowy” salonik Astorii przepełniły wiersze pełne refleksji, zadumy, magii, tęsknoty i oczarowania. Dzięki temu spotkaniu można było na moment uciec od szarej rzeczywistości. Spojrzeć na otaczającą nas Zakopiańczyków codzienność z nieco innej perspektywy – oczami ich Autorów. Spotkanie upłynęło w niezwykle ciepłej oraz rodzinnej atmosferze. Była to prawdziwa uczta dla miłośników poezji.
Pragniemy złożyć wyrazy podziękowania wszystkim Uczestnikom oraz przybyłym Gościom tego niecodziennego i wzruszającego wydarzenia. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania w Astorii.
Podziękowania kierujemy również do Firmy Future Tech za profesjonalne nagłośnienie naszego wydarzenia.
18 październik, 2017
Już w najbliższą sobotę (21.10) o godzinie 11:00 w ramach imprez towarzyszących Festiwalowi „Inspirowane górami” im. Macieja Berbeki odbędzie się w Astorii spotkanie pt.:
„Nasze góry poezji”
Gospodarzem spotkania będzie p. Stanisław Nyczaj. Autor opowie o swojej nowej książce ” Wśród pisarzy” cz.2. Opisuje w niej m.in. swoje spotkania z Wisławą Szymborską w Astorii oraz spotkania z Władysławem Hasiorem. Spotkanie będzie wzbogacone o oprawę muzyczną i artystyczną. Oprawę muzyczną zapewnią Joanna Babiarz i Janusz Szot. Swoje wiersze zaprezentują też Krystyna Cel (poetka, eseistka, autorka tomiku wierszy „Czuła Retrospekcja”) oraz Dorota Kwoka (poetka, malarka i recytatorka, autorka tomiku „Wodospadem’).
Gorąco zapraszamy do Astorii.
Wstęp wolny
Stanisław Nyczaj
Joanna Babiarz i Janusz Szot
Dorota Kwoka
26 lipiec, 2017
Mamy jeszcze kilka wakacyjnych okienek w naszych pokojach. Pakuj torbę i przyjeżdżaj do Astorii.
W ramach Last Minute proszę się szybko zgłaszać pod telefon: (18) 201 47 01
28-30 lipiec (najbliższy weekend – piątek-niedziela) – pokój 2 osobowy ze śniadaniem 160 zł za dobę (zamiast 180 zł)
3 lipiec, 2017
Od dziś do soboty mamy wolny jeden 2-osobowy pokój. Koszt 70 zł od osoby ze śniadaniem. Kto pierwszy ten lepszy, Zapraszamy do Astorii, Rezerwacja pod numerem: (18) 201 47 01.
31 styczeń, 2017
Mamy super informację. Od jutra nasi goście będą mogli skorzystać ze zniżek w na Stacji Narciarskiej Witów SKI. Wszystkich miłośników zimowych aktywności zapraszamy do zabawy. Zapraszamy na narty do Witowa. Stoki w Witowie są odpowiednie zarówno dla początkujących amatorów, jak i dla wykwalifikowanych narciarzy oraz snowboardzistów.
Dla wszystkich naszych gości, którzy okażą w kasach kartę gościa Astorii przysługuje zniżka 10 % na karnety godzinne i 1 dniowe. Identyczną zniżkę można dostać w wypożyczalni sprzętu narciarskiego w Witowie ( http://www.witow-ski.pl/wypozyczalnia).
PS. Nie dotyczy kart Góral Skipass (od 2 dni w górę), kart punktowych i Kart 18.00 – 21.00 (Białych godzin)
W ofercie Stacji Narciarskiej Witów-Ski:
1. kolej linowa, 4 osobowa o długości 1000 m,
2. wyciąg orczykowy o długości 120 m,
3. Szkoła Narciarstwa i Snowboardu Jagny Marczułajtis,
4. Centrum Narciarskie Fun-Ski,
5. baza gastronomiczna,
6. Ski-bus,
7. bezpłatny parking.
Więcej informacji na:
www.witow-ski.pl
31 październik, 2016
Już niedługo Sylwester i Nowy Rok. Powoli czas na wybór miejsca gdzie spędzisz ten wyjątkowy okres. Serdecznie zapraszamy pod nasze skrzydła.
Dla naszych stałych klientów na hasło „Sylwester w Willi Literatów” mamy 4 dniowy pakiet na pobyt od 27.12.2016 do 02.01.2017 (z dwoma posiłkami) w cenie 600,00 od osoby.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznie: (18) 201 47 01 lub mailowo: biuro@astoria-willaliteratow.pl
31 październik, 2016
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności
The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.